Velikost textu:   A    A    A

NÁVŠTĚVA PANA PRIMÁTORA

Během povolebního období bylo vítěznými stranami obměněno zastupitelstvo Magistrátu města Most a do křesla primátora Statutárního města Mostu usedl nový primátor pan Mgr. Jan Paparega, kterého jsme se rozhodly osobně navštívit. Schůzka byla domluvena na pondělí 9. 2. 2015.

Jejím hlavním cílem bylo se jako organizace zviditelnit, upozornit na některé nedostatky v oblasti onkologie na Mostecku a předat panu primátorovi malý dárek.
Na schůzku jsme se vydaly v početné převaze a to ve složení: paní předsedkyně, všechny členky výboru a obě sociální pracovnice. Čekalo nás velmi milé překvapení. Pan primátor byl mladičký sympatický pán s úsměvem na rtech, který byl plný pochopení a o problematiku onkologie na Mostecku měl zájem.
Paní Vrkoslavová úvodem představila cíle a poslání naší společnosti, krátce povyprávěla o naší historii – vyzvedla, že na Mostecku působíme již 20 let, shrnula naše akce a aktivity a seznámila s našimi projekty.
Poté jsme poukázaly na nedostatky onkologického zdravotnictví v Mostecké nemocnici – nedostatek kvalifikovaného zdravotnického personálu na plný úvazek, dlouhé čekací doby a s tím spojené potíže onkologických pacientů při dojíždění za léčbou do jiných měst a neakreditovaný mamografický přístroj = apelujeme na onkologickou prevenci.
V průběhu přátelského rozhovoru jsme z pana primátora „vymámily“ příslib, že naši společnost podpoří při akci Plaveme prsa a půjde si s námi zaplavat, neboť podpora města je pro nás důležitá. Závěrem od nás pan primátor dostal kalendář Bellis 2015 jako malou pozornost.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.